Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Kubusiowi przyjaciel natury

Nasze przedszkole zdobyło zaszczytny tytuł "Kubusiowi Przyjaciel Natury", potwierdzony certyfikatem, przyznanym przez Firmę Tymbark wspieraną przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska oraz Ministerstwo Środowiska.  Do certyfikatu dołączone były drobne upominki dla dzieci i materiały edukacyjne dla nauczycieli. Żeby otrzymać w/w Certyfikat należało w roku szkolnym 2009/2010 zgłosić Przedszkole do Programu i podjąć z dziećmi wiele działań ekologicznych i przyrodniczych.

Nasza placówka zawsze zwracała uwagę na budzenie w dzieciach wrażliwości na piękno i znaczenie środowiska przyrodniczego dla człowieka i jego Zycie. Nauczycielki starały się wprowadzić dzieci w fascynujący i tajemniczy świat natury, a materiały edukacyjne pomogły nam w udzieleniu odpowiedzi na "trudne", ekologiczne pytania. Dzięki zaangażowaniu, aktywności i kreatywności przedszkolaków, nauczycielek oraz rodziców, zrealizowaliśmy między innymi: Dzień Marchewki, Dzień Wody, Powitanie wiosny, Dzień Zielony, prowadziliśmy patrole ekologiczne, zorganizowaliśmy: Kąciki przyrodnicze, ogródki miniwarzywne, przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały Wielkolasa, Drzewożera, Wodnika, Kapacza i wiele innych bajkowych postaci, które pomogły im zrozumieć co to jest środowisko i jak o nie dbać. Otrzymany Certyfikat jest dla nas miłym podsumowaniem całorocznych działań przyrodniczych i ekologicznych.

 

Poniżej przedstawiamy nasze zdjęcia.
Kliknij na zdjęcie w celu obejrzenia go w większym rozmiarze.

 

Akcje ogólnopolskie


bip

Copyright 2010 by Przedszkole Gminne we Władysławowie - Powered by Joomla
wykonanie:
www.pawelgojny.pl,
administrator strony: Ewelina Arent
Joomla Template by TemplateJoomla.com