Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Cała Polska Czyta Dzieciom

Każdy rodzic chce, by jego dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Ale z pewnością jeszcze nie każdy wie, że jest na to bardzo prosty sposób. Oprócz okazywania miłości, wystarczy codziennie głośno czytać swoim latoroślom, by zapewnić im emocjonalny rozwój, stworzyć z nimi silną więź, a przede wszystkim rozwijać ich język, pamięć, koncentrację i wyobraźnię. I to tylko niektóre z długiej listy zalet głośnego czytania, opracowanej przez naukowców. Wielu rodziców jednak o tych zaletach nie wie.

Na szczęście na straży rozwoju maluchów z gminy Władysławów stoi Przedszkole Gminne, które przystąpiło do programu "Klub czytających przedszkoli" i zachęca wszystkich, by znaleźli choć 20 minut i zechcieli poczytać przedszkolakom. Program ten jest częścią ogólnopolskiego projektu "Cała Polska czyta dzieciom", realizowanego przez fundację "ABCXXI", który zachęcić ma rodziców, nauczycieli i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom.

Przedszkole Gminne we Władysławowie odwiedziło już wielu dorosłych, a kolejnych chętnych do czytania nie brakuje, bo wystarczy wygospodarować 20 minut w dorosłym, napiętym grafiku, by sprawić ogromną przyjemność przedszkolakom i samemu choć na chwilę znów poczuć się dzieckiem.Wiedzą coś o tym rodzice, oraz zaproszeni goście, a wśród nich dyrektor banku "ING Bank Śląski" w Turku- Krystyna Michalak , pracownik tego samego banku Jolanta Siepka , sekretarka ze SP we Władysławowie - Katarzyna Piekarska, czy polonistka z tej samej szkoły Magdalena Michalak-Zielińska, redaktor Głosu Władysławowa Malwina Wieczorek. Osoby te umożliwiły dzieciom przeniesienie się w zaczarowany świat bajek i opowieści oraz rozbudziły ich ciekawość świata.

 O zainteresowaniu dzieci świadczyła chociażby cisza, panująca podczas spotkania z gośćmi. Należy nie tylko czytać w przedszkolu, ale i w  domu powinno się pielęgnować zwyczaj wspólnego głośnego czytania. Dwadzieścia minut dziennie to tak niewiele dla rodziców czy dziadków, a tak wiele dla rozwoju dziecka.

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Kliknij na zdjęcie w celu obejrzenia go w większym rozmiarze.

 

Akcje ogólnopolskie


bip

Copyright 2010 by Przedszkole Gminne we Władysławowie - Powered by Joomla
wykonanie:
www.pawelgojny.pl,
administrator strony: Ewelina Arent
Joomla Template by TemplateJoomla.com